{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.337 visninger | Oprettet:

Kiropraktor eller dyrlæge? {{forumTopicSubject}}

Hej Hg.
Jeg står i denne situation at jeg nær havde givet min dejlige pony op.. Men jeg kan ikke klare det psykisk, derfor bliver jeg nød til at gøre noget for at kunne beholde hende.
Jeg har en anelse om at min pony måske har smerter i ryggen. Når jeg rider stikker hun tit af, og løber rigtigt rigtigt rigtigt stærkt og er ikke til at stoppe! hun gør det ikke i nogen ond mening, for hver gang jeg er røget af, og ligger på jorden, kommer hun hen til mig som nærmest at sige undskyld. Hun er den blideste hest fra jorden og jeg kan gøre alt med hende, der er hun virkelig en engel..
Jeg får tjekket min sadel her snart, men det er bare ikke nok hvis hun har fået smerterne. Og her kommer mit spørgsmål så.. Synes i jeg skal kontakte en Kiropraktor eller skal jeg kontakte min dyrlæge først?

Mvh Kate Ravn.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skrift af gulvvarme system og termostater 11.000 kr.
  • Skift af afløbsrør under vask 1.000 kr.
  • “Hænge en lampe op”, “ Montere en knagerække på væggen i gangen” 810 kr.
  • Dybdegående hovedrengøring badeværelse og køkken oven 1.875 kr.
  • Rengøring af Badeværelse 850 kr.
  • Reperation af Sage espressomaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kiropraktor eller dyrlæge?
Kommentér på:
Kiropraktor eller dyrlæge?

Annonce