{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
813 visninger | Oprettet:

Anbefaling af sadel {{forumTopicSubject}}

Jeg har på nuværende tidspunkt en Albion SL som jeg ikke er særlig glad for. Jeg har købt den fra ny fordi sadelmageren mente, at den ville passe godt til mig og min hest. Det er nu 4 år siden, og hesten passer fint sadlen, men det gør jeg altså ikke.

Problemet er at jeg har alt for korte ben til den sadel, da knæpuderne når alt for langt ned. Jeg vil derfor gerne finde en anden sadel som vi begge kan passe.

Jeg vil gerne have en sadel uden dybt sæde og med små/korte knæpuder, som kan fåes i brede sadler ( hesten bruger W i albion) Jeg havde tidligere til min gamle hest en gammeldags Kieffer Lech Profi som jeg var glad for, men som sadelmageren sagde ikke ville kunne ligge på min nuværende hest.

Er der nogle gode bud på sadler?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fejlfinding vaskemaskine- evt pumpe 1.000 kr.
  • Rengøring ca 70 kvm 500 kr.
  • Samling af IKEA stole 1.250 kr.
  • Rengøring af køkken og badeværelse 500 kr.
  • Fældning af træ 1.200 kr.
  • Udskiftning af ventil i toiletcisterne 600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Anbefaling af sadel
  • #2   28. apr 2012 Selvfølgelig skal der en sadelmager med ind over. smiley Nu var det bare andre rytteres mening jeg gerne ville have. Jeg fik nemlig ikke særlig god vejliedning af sadelmageren, da jeg brugte 19000 kr på at købe sadlen.

Kommentér på:
Anbefaling af sadel

Annonce