{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
842 visninger | Oprettet:

Dækken hjælp:-) {{forumTopicSubject}}

Hej smiley
Jeg har en pony på 22, som har klaret de sidste mange vintre uden dækken eller noget. Han kommer selvfølgelig ind om natten og har vejret været meget slemt har han været inde om dagen også. Han er ikke klippet, får en fin vinterpels; generelt en sund og dejlig pony.
Jeg står så i denne situation, at jeg skal have ham flyttet til en anden stald, hvor hestene kommer ud om dagen lige meget vind og vejr. Da han er 22, synes jeg han har brug for dækken... Hvad mener I? Er et regndækken nok? Evt. med et fleecetæppe under? Eller er der andre muligheder, som ikke kræver jeg skal ud og investere i både overgangs og vinterdækken?
Eller er jeg bare vildt pylret? Jeg synes nu, han har brug for et eller andet, når han er 22 og jeg ikke vil have ham syg.

Håber I vil tage jer tid til at hjælpe mig smiley
Margrete smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dækken hjælp:-)
Kommentér på:
Dækken hjælp:-)

Annonce