{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
620 visninger | Oprettet:

Praktik? {{forumTopicSubject}}

Prøver lige på ny smiley

Jeg ville gerne have været i praktik som speditør eller fotograf, men begge dele har jeg fundet helt umuligt.. Enten tager virksomhederne ikke praktikanter, og ellers er alle pladserne allerede besat smiley

Derfor må jeg nok indse at jeg skal lede efter noget andet. "Problemet" er bare at jeg ikke aner hvad, og jeg er måske lidt "kræsen" hvad det angår..

Det SKAL foregå på Fyn, da jeg ikke har mulighed for at køre længere.

Ikke noget hvor man skal bruge naturvidenskabelige fag; fysik/kemi, biologi, matematik A/B osv for evt at kunne tage en sådan uddannelse - det er meningen jeg vil bruge min praktikuge til at se, om den pågældende uddannelse/job kunne være noget for mig smiley

Dermed er sådan noget som dyrlæge, sygeplejerske osv helt udelukket!
Ønsker ej heller at komme i "almindelig" butik som detail osv. da jeg har prøvet rigeligt af dette smiley

Har I nogle gode og fede ideer til en kræsen pige som mig? smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle 1 hjørneskab og 1 reol 1.500 kr.
  • Opsætning af lampe i lampeudtag 500 kr.
  • Opsætning af rispapirlampe 650 kr.
  • Fikset automatisk rullegardin 400 kr.
  • Reparation af udendørslys 1.002 kr.
  • Nedtagning af gammelt blikskur 7.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Praktik?
  • #1   15. jan 2016 Hvad med praktik hos tv2 som fotojournalist?

    Som indkøber? tolk? pædagog?



  • #3   15. jan 2016 Har du søgt større steder f.eks foderstoffer? Der jo meget med lager opfyld send varer. Her og der, og syntes de har en frisk hyggelig atsmosfære.

    Et mindre bus selvskab, de har også meget kordinering lager haller stark. Eller bauhause tager helt sikkert folk ind. Men jo langt fra fotograf.

    Frisør måske. Post danmark . Eller glarmester laver glas bilruder osv smiley mange muligheder men hjælper jo hvis man er lidt interreseret i noget.


  • #4   15. jan 2016 Hvilke fotografer har du haft fingrene i? smiley
    - Og hvordan? Skrevet, ringet, mødt op?


Kommentér på:
Praktik?

Annonce