{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
459 visninger | Oprettet:

hektisk uge {{forumTopicSubject}}

den her uge har bare været så hektisk, mandag var normal dag var i skole og ude at ride og lave lektier, tirsdag skulle jeg gøre mig klar til fysikprøve, lave lektier og ride.
havde prøve onsdag da jeg så kom op skulle jeg op til hesten, så hjem og gøre klar til biologi fremlæggelse, og så i dag torsdag fremlægge, så op på rideskolen for cassius skulle vaccineres så var dyrlægen næsten 2 timer forsinket og så gik jeg og ventede på ham, så ud og ride og så træne program med søster.
i morgen skal jeg i skole til halv 3 så op og ride 2 heste og så undervise i morgen aften.
lørdag skal jeg have sovet længe da jeg næsten ikke har sovet denne uge og sidste uge (var på morsø) og så ride 2 heste og ligge chakiras bund om i boksen, og vaske cassius over alt, og søndag skal jeg tidligt op og fodre og ride 2 heste.
og så mandag skal jeg op og fodre og i undervisning,! skal sikkert osse på arbejde mandg , men det ved jeg ikke endnu!

uha, syntes godt nok at dagene de er alt for korte lige for tiden!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Vaskemaskine med vand problemer 490 kr.
  • Ophænging af 80’ tv og væg reol 1.299 kr.
  • 2x Radiator der skal genstartes 1.200 kr.
  • Hjælp til at samle skab 490 kr.
  • Reparation fuge i bruser mellem flise og afløbsrist. 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hektisk uge
Kommentér på:
hektisk uge

Annonce