Tilmeldt:
19. jul 2008 Følger: 23 Følgere: 4 Emner: 43 Svar: 834
jeg er knust hjælp. {{forumTopicSubject}}
hej hg.
jeg ved virkelig ikke hvad jeg skal jeg skal gøre.
den fyr som jeg godt kan li, kan åbenbart ikke li mig mere, min ene rigtig gode veninde skal flytte til singapore, min anden rigtig gode veninde har lige flyttet skole, min 'bedste veninde' skal måske flytte skole (det skal lige siges at der ikke er nogle andre piger i min klasse jeg snakker med, fordi de alle er sådan nogle ryger drikke sig stiv typer) jeg må ikke få nogen hest, min søster er til en fest så hende kan jeg ikke snakke med om det, min mor er i sverige med hendes kæreste, jeg er hos min far og vi har gæster.
Jeg føler bare at jeg ikke kan snakke med nogle om hvordan jeg virkelig har det og jeg frygter virkelig at jeg er ved at få en depression, for nogle gange for nogle gange bryder jeg bare helt sammen og jeg tænker hele tiden negativt, jeg græder mig i søvn hver aften, men når jeg er sammen med mine venner skjuler jeg det og er glad. min veninde fra en anden skole har lige skrevet til mig at hun ikke gider mig mere, og det er alt sammen pga. af den fyr jeg godt kan li ^^,
min såkaldte bedste veninde, har jeg det ikke særlig fedt med og hun vil gerne have at jeg skal flytte med hvis hun vil skifte skole. jeg overvejer det, men jeg er bare ikke parat til at åbne mig op for andre mennesker endnu.
jeg ved ikke hvad jeg skal gøre - nogle der har et råd?
undskyld stavefejl, men jeg sider og stor tuder-
jul 2008
Følger: 41 Følgere: 40 Heste: 1 Emner: 56 Svar: 191
aug 2006
Følger: 21 Følgere: 20 Heste: 7 Emner: 423 Svar: 1.553
..jeg er bar' blevet en kold bitch?
jeg sviner folk til på stribe, &' laver
alt muligt lort. det hele er sådan set
bare et kæmpe råb om hjælp fordi
jeg har det fucking dårigt. pjækker
fra skolen pga. jeg ikke kan fokusere.
skændes tit med min mor, og er ikke
for god til at holde på hverken venner
eller kæreste.
- få hjælp før det går ligesom mig's;
det er virkelig ikke sjovt hverken for
dig selv eller dine venner omkring dig.
snak evt. med en lærer du stoler på.
jul 2008
Følger: 41 Følgere: 40 Heste: 1 Emner: 56 Svar: 191
jul 2008
Følger: 23 Følgere: 4 Emner: 43 Svar: 834
og hver gang jeg prøver at snakke med mine venner om det siger de bare "Tine det har vi jo hørt før. gider ikke høre om det igen"
Det føltes bare som om at ingen tar mig seriøst.
aug 2006
Følger: 21 Følgere: 20 Heste: 7 Emner: 423 Svar: 1.553
send en pb. vil gerne hjælpe dig hvis du vil.
- mit problem var/er at JEG ikke vil hjælpes.
jul 2008
Følger: 23 Følgere: 4 Emner: 43 Svar: 834
jeg har ikke rigtig lyst til at åbne op for nogle fremmede ^^,
men tak for dine råd (:
jun 2007
Følger: 19 Følgere: 18 Heste: 1 Emner: 30 Svar: 667
det er ikke sikkert at dine venner på din egen alder kan
kapere alle dine problemer.
jeg er knust hjælp.