{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
980 visninger | Oprettet:

ungheste og vokse perioder {{forumTopicSubject}}

Hej hg smiley
Min dejlige 6års (han bliver 6 i år) dv vallak på 173cm ca, virker til at være kommet i en vokse periode.
Han er træt og sover tit i stedet for at spise hø, han spiser altid sit hø smiley samt han er blevet højere bag til, virker det som om.. meget normale vokse tegn skulle jeg mene.
Men han er også blevet noget "stram" i sit ene bagben - altså han løfter det ikke så meget fra jorden som han plejer hvor han normalt har rigtig meget bagbrns aktion. Tænkte bare på om der var andre der har oplevet det, og hvad i gjorde og hvor lang tid der gik før hesten var "normal" igen? smiley
Hilsen Simone smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  ungheste og vokse perioder
Kommentér på:
ungheste og vokse perioder

Annonce