Generelt spørgsmål om howrse {{forumTopicSubject}}
Hejsa, nu har jeg efterhånden haft holdt en temmelig lang pause.. og jeg vil egentlig bare lige høre hvordan situationen på howrse er, da jeg ikke kan finde ud af, om jeg skal starte op igen eller bare fortsætte pausen.
Her kommer mine spørgsmål:
1. Er der meget gang i spillet? Eller er der stadig forholdsvis stille derinde?
2. Hvordan foregår blupningen? Lige inden jeg stoppede, var der en opdatering eller lignende, som gjorde at man skulle bluppe til 100 - er der en der vil forklare mig, om det stadig er sådan?
3. Er det stadig tilladt, at sælge sit DSM og at arbejde for hinanden?
Håber der er nogle der vil oplyse mig, så jeg kan beslutte mig hvorvidt jeg vil kæmpe mig igang igen eller ej
Mvh. Clairdale Ridge
apr 2014
Følger: 3 Følgere: 10 Emner: 199 Svar: 1.057
2. Jeg synes at det kommer helt an på hvor højt man er i gp om det kan betale sig at bruge tid på at bluppe til 100. op til omkring 4400 i gp kan det godt svare sig men lige så snart man kommer over det, er det begrænset hvor meget de stiger ekstra ved 100 i blup fremfor 60.
3. Det blev gjort ulovligt i den 4 måned i år. Men jeg har heller ikke hørt nogen blive straffet for det endnu. Jeg handler da selv på den måde og arbejder for pas uden at der sker noget ved det. Men man skal nok passe lidt på. Aftaler omkring sådan noget skal altid foregå udenfor howrse da de kan finde på at læse ens privat beskeder.
Generelt spørgsmål om howrse
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside