{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.111 visninger | Oprettet:

Pris på hest {{forumTopicSubject}}

Jeg står lidt med tanken om at sælge min dejlige hoppe, fordi jeg ikke har pengene til hende mere, og tiden er lidt kneben, når jeg går i gymnasiet.

Hun er en 15-årig hoppe på omkring 160. Hun har kunnet øvelser til LA, men er ikke i træning pt. så er på LB niveau. Pga. min manglende tid er hun ikke redet 100 % seriøst siden i sommers, men hun er dog redet regelmæssigt (min. 4 gange om ugen). Hun springer med stor lyst, men er dog ikke trænet ret meget i det, og har derfor ikke den bedste teknik. Hun er rolig og håndterbar, men skal dog ikke rides af en fuldkommen nybegynder uden opsyn. Hun kan dog både rides og håndteres af børn, men som sagt skal det være under opsyn. Hun kan rides på tur, men er ikke glad for at være alene.

Jeg gav selv 25.000 kr. for hende inkl. alt udstyr (da hun var 12 år) - men er klar over at jeg ikke vil kunne få det samme for hende nu.

Dette er IKKE en slagsannonce. Jeg har blot tanken om det, intet er bestemt - og overvejer også at udlåne hende i stedet for.

Men hvilket prisleje tror I hun ligger i?
http://www.hestegalleri.dk/gal_visbil.aspx?ID=112821


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af kattehegn 3.500 kr.
  • Samling af 2 firrumsreoler fra Ikea 550 kr.
  • Klargøring af drivhus 1.110 kr.
  • GRAV 4 Kirsebærlaurbær op og tag dem med 600 kr.
  • Fastmontering af opvaskemaskine + front 1.000 kr.
  • Hovedrengøring af lejlighed 2.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Pris på hest
Kommentér på:
Pris på hest

Annonce