{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
622 visninger | Oprettet:

Gør det nogen forskel? {{forumTopicSubject}}

Min nye hest (traver-oldenborger) har stået stille i en måneds tid med dårlig ryg og ben inden jeg købte hende den 1. november. Hun er blevet ret tyk, og er blevet sat på kur bestående af opblødte roepiller, vitaminer, lucerne og gulerødder, Hun står på spåner.
På de sidste 12 dage har jeg de 9 af dagene trukket med hende i ridehuset en halv time i skridt og med et par omgange trav, og efter de første par dage har jeg også longeret hende i ca 5 minutter af tiden i trav.
Nu vil jeg høre, om det overhovedet er noget der gør en forskel? Det tar nok en del tid før hun kan komme i gang med ridningen igen, så vil gerne høre om det er noget hun taber sig af og for opbygget muskler af, eller om i kan anbefale noget andet?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Reparation af toilet 1.400 kr.
  • Hegn som skal sættes op. 2.500 kr.
  • Flytte malerier osv 3.500 kr.
  • Male lille altan 710 kr.
  • Flytning af spejl fra galleri til lejlighed 499 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gør det nogen forskel?
Kommentér på:
Gør det nogen forskel?

Annonce